Pamiętając ostatni zespół mistrzowski Buffalo Bills

Buffalo Bills to dwa zwycięstwa od powrotu do Super Bowl.

Teraz nikt nie chce, aby jego serce złamało kolejne wspomnienie czterech z rzędu przegranych Buffalo w Super Bowl w latach 90., więc nie chodźmy tam.

Rachunki są obecnie trzeci wybór w Zakłady na Super Bowl przy kursie +550 i szczerze mówiąc, ich droga do wielkiego meczu prawie na pewno będzie wymagała zwycięstwa nad obrońcą tytułu Super Bowl Kansas City Chiefs w AFC Championship Game.

jak uzyskać gęstszy zarost?

To przywołuje wspomnienia z meczu o mistrzostwo AFL z 1966 r. pomiędzy tymi samymi dwiema drużynami na stadionie Buffalo's War Memorial Stadium, który określiłby pierwszego przedstawiciela AFL, który zagra w Super Bowl. Buffalo grał o swój trzeci z rzędu tytuł AFL, ale Kansas City wygrało odchodząc 31-7, więc też tam nie wchodźmy.

Zamiast tego dzisiejszym tematem są Bills z 1965 r. – ostatnia drużyna mistrzowska z Buffalo.

Panujący posiadacze tytułów

The Bills byli potężnym klubem w 1964 roku. Buffalo wygrał 12-2, aby zdobyć koronę AFL East Division nad Boston Patriots 10-3-1.

Nowicjusz Pete Gogolak zdobył 102 punkty, strzelając gole z boiska nową metodą znaną jako styl piłkarski. Obrona Buffalo była najbardziej skąpa w walce z AFL.

Obrońca tytułu, San Diego Chargers, zapewniłby opór w meczu o tytuł AFL. Buffalo wygrał oba spotkania w sezonie regularnym z Chargerami 30-3 i 27-24 rachunkami.

Dzień nie zaczął się dla Billów obiecujący. Chargers wziął początek i rozpoczęli jazdę na 80 jardów, aby uzyskać przewagę 7-0. Dwa gole z pola Gogolaka i gola Wray Carlton TD wysłały Buffalo na połowę przewagi 13-7.

Jedynym wynikiem drugiej połowy był podstępny rozgrywający TD autorstwa Jacka Kempa z Buffalo.

wybory w nowym jorku yankees

Obrona Billa nałożyła kajdany na ładujących. Gra jest pamiętana z tego, co było znane jako hit słyszany na całym świecie. Miażdżący wślizg w wykonaniu Billsa Mike'a Strattona zmusił Chargera do ucieczki Keitha Lincolna i pozostawił go na cały dzień ze złamanym żebrem.

Gilchrist pobiegł na 122 jardy, a Buffalo opublikował werdykt 20-7 za pierwszy w mieście tytuł AFL.

Powtórzenie wydawało się mało prawdopodobne

Długotrwały spór między Gilchristem a trenerem Billa Lou Sabanem zaowocował tym, że Billy wymienili Gilchrista z Denver Broncos za pełnego obrońcę Billy'ego Joe 24 lutego 1965 roku.

Poza ich najbardziej produktywnym graczem, myśli o kolejnych mistrzostwach nie były w czołówce umysłów większości fanów Billsa. Sprawy przybrały gorszy obrót, gdy kontuzje pozbawiły klub początkowych skrzydłowych Elberta Dubeniona i Glenna Bassa.

Niemniej jednak Buffalo otworzył sezon 4-0, zanim poniósł u siebie 34-3 z San Diego. Oba kluby spotkały się ponownie w San Diego w Święto Dziękczynienia i walczyły do ​​remisu 20-20.

Pomimo ataku pieszych, Buffalo polegał na podbiciu Gogolaka i mocnej obronie, aby osiągnąć 10-3-1 i wygrać słabą dywizję wschodnią przez pięć meczów.

Mimo to Billowie udali się do San Diego na rewanż w meczu o tytuł z 6,5-punktowymi przegranymi. Jednak wśród graczy Buffalo było mnóstwo motywacji. Kemp i linebacker Paul Maguire byli jednymi z pięciu byłych Chargerów w zestawieniu Bills, które zostały odcięte przez trenera San Diego Sida Gillmana.

przeciwko mnie! dysforia transpłciowa blues

ten dzień byłby zdominowany przez Buffalo.

Kemp podał TD do ciasnego końca Erniego Warlicka, a Butch Byrd zawrócił łódkę do domu, aby zapewnić Billom przewagę 14-0 do przerwy. Gogolak strzelił trzy gole z gry w drugiej połowie, a obrona Billsa nigdy nie pozwoliła szarżującym wejść na linię 24 jardów Buffalo podczas zwycięstwa 23:0.

Wraz z nadejściem Super Bowl, gra była ostatnim razem, gdy mecz o mistrzostwo AFL zakończył sezon. Był to również najnowszy tytuł zdobyty przez Bills.

Buffalo od tego czasu cierpliwie czeka na kolejną koronę.