POWRÓT DO STANÓW: Midlakes przebija Dansville, aby powrócić do Far West Regional w Buffalo

Midlakes zbudował 20-punktową przewagę na początku czwartej kwarty wtorkowego meczu stanowego sekcji V klasy B przeciwko niepokonanemu Dansville w Avon High School i powstrzymał szarżę Mustanga, która zmniejszyła prowadzenie do 9 i wygrał 68-56 decyzja o wysłaniu Lady Screaming Eagles z powrotem do stanu Buffalo i NYSPHSAA Elite Eight.

Alaina Forbes prowadziła Midlakes z 34 punktami, 4 asystami, 6 zbiórkami. Cara Walker dodała 13 punktów i 3 asysty. Macy Kisner miał 8 punktów i zanotował 7 zbiórek po tym, jak odsiadywał większość pierwszej połowy po dwóch wczesnych faulach. Sydney Passalacqua zdobyła 10 zbiórek, a Hannah Galloway zdobyła 6 punktów dla Lady Eagles. Po kontuzji Megan Colacino i kłopotach Kisnera, ósmoklasistka Callie Walker zobaczyła znaczące minuty i zagrała dobrze. Dansville był prowadzony przez Grace Rittenhouse, która zdobyła 18 punktów w przegranym wysiłku.

Porażka zakończyła sezon mistrza Sekcji V klasy B2 Dansville przy 22-1. Mistrz klasy B1 Midlakes poprawił się do 21-3 i zagra w sobotę przeciwko zwycięzcy East Aurora/Southwestern poza Sekcję VI o miejsce w Final Four NYSPHSAA, gdzie Screaming Eagles zakończył sezon w zeszłym sezonie przeciwko Susquehanna Valley. Sobotni mecz jest ustawiony na 17:00 napiwku w Buffalo State i będzie transmitowany na żywo w LivingMax Radio.