Yankees ostatecznie pokonali Red Sox w skróconym od deszczu meczu o sześć rund

Gary Sánchez i Gleyber Torres przebijali się przez krople deszczu, aby zapewnić prowadzenie w ostrym występie Gerrita Cole'a, gdy Yankees pokonali Red Sox po raz pierwszy w tym sezonie, świętując zwycięstwo 3:1 w deszczową i szaloną sobotę noc na stadionie Yankee.

Sánchez i Torres pokonywali kolejne przejazdy w szóstej rundzie z bostońskim zastępcą Hirokazu Sawamurą. Sánchez ledwo przebił mur prawego pola liniowcem, który uderzył w kibica stojącego w pobliżu szczytu ogrodzenia, co spowodowało przegląd zakłóceń, a następnie Torres strzelił 29-meczową suszę, aby okrążyć bazy po raz pierwszy od 4 czerwca.

Gra zatrzymana po szóstej inningu. Yankees poprawili się do 1-7 z Bostonem, wyprzedzając rywali, grając w potopie po suchym 50-minutowym opóźnieniu. W szóstym inningu menedżer Red Sox, Alex Cora, na krótko wyciągnął swoją drużynę z boiska, gdy lewy obrońca Alex Verdugo został trafiony bejsbolem z trybun.

W górnej połowie Cole wykonał dwa stępy i uderzenie w pole bramkowe, aby przypiąć do bazy, pokonując Christiana Vázqueza podczas gorącej debaty check-swing, który spowodował dwa wyrzucenia z ławki Bostonu: łapacza Kevina Plaweckiego i trenera ławki Will Venable.

Wracając do kopca po raz pierwszy od zakończenia meczu Astros na 129 wyciągu, Cole otworzył drugą połowę, grając 11 uderzeń. Singiel z drugiego inningu Christiana Arroyo wyprodukował jedynego Bostona, który uciekł z Cole'a, który w sześciu inningach rozrzucił pięć trafień.

Yankees nie trafili w piątą rundę przez Nathana Eovaldiego. Greg Allen zdobył pierwszy nowojorski hit dwukrotnym dublem, a następnie strzelił zwycięską serię w singlu na lewe pole DJ'a LeMahieu.