Sezon piłkarski Skaneateles dobiega końca po przegranej z Chenango Forks

Zdjęcie za pośrednictwem: Justin Ritzel

Przez cały sezon drużyna piłkarska Skaneateles liczyła na szybkie uderzenie, aby pokonać przeciwników, co całkiem dobrze sprawdziło się w niepokonanej drodze do mistrzostw Sekcji III klasy C.

Ale to Lakers zostali przytłoczeni w sobotę w regionalnym finale na stadionie Dicka Hoovera Vestal, ponieważ długoletnia siła Sekcji IV, Chenango Forks, strzeliła w pierwszych pięciu posiadłościach i pokonała 41-28.

Ta dwójka miała bardzo niedawną historię – mianowicie finał regionalny 2018 na stadionie Bragman w Cicero-North Syracuse, który Patrick Hackler wygrał dla Lakers dzięki przyziemieniu w ostatniej grze.

I nie minęło dużo czasu, zanim Skaneateles znów zaczął podążać za Forks. James Musso rzucił przechwycenie przy otwierającym posiadaniu Lakersów, które Błękitne Diabły, z krótkim polem, zamieniły na punkty, gdy Jay Haqq znalazł się w strefie końcowej pięć minut po meczu.

Nie mogąc odpowiedzieć od razu, Skaneateles obserwował, jak Forks zorganizował drugie trafienie, które ponownie zakończył Haqq, jego przyłożenie z trzech jardów dało Błękitnym Diabłom przewagę 14-0.

Tuż przed końcem pierwszej kwarty Musso połączył się z Codym Nesbittem w kluczowej zamianie na czwartej i piętnastce, ustawiając tę ​​samą parę po podaniu gola na 15 jardów, które zmniejszyło deficyt Lakersów do 14-7, wchodząc do drugiej. Kropka.

Błękitne Diabły potrzebowały tylko dwóch zagrań od bójki, aby przywrócić przewagę, Haqq ponownie spalił obronę Skaneateles, gdy przebiegł 40 jardów po swoim trzecim TD tego popołudnia.

Czwarte uderzenie Blue Devils w połowie zakończyło się kolejnym przyłożeniem Haaqa, jego czwartym wynikiem na 12 sekund przed przerwą, co dało wynik 28-7 przed przerwą.

To prawda, że ​​Skaneateles przegrywał w dwóch ze swoich trzech meczów play-off w sekcjach, dążąc do pokonania Canastoty i Cazenovii, ale rajd tutaj wymagałby od obrońców jakiegokolwiek zatrzymania.

Forks pozostał jednak nie do powstrzymania, spalając pierwsze ponad pięć minut trzeciej kwarty podczas kolejnej jazdy, gdy dotarł do Lakers, zanim Zander Arnold się nawrócił.

Skaneateles potrzebował dwóch konwersji czwartego w dół, aby zebrać jazdę pod koniec okresu, w którym Nesbitt zakończył 16-metrowy skok do strefy końcowej.

Dopiero w czwartej kwarcie Lakers w końcu zatrzymali się w defensywie i doprowadziło to do uderzenia, które Musso zdołał skonsumować swingowym podaniem, które Nesbitt zamienił w swojego trzeciego TD, zmniejszając przewagę Forks do 34-21 na siedem minut przed końcem.

To wciąż pozostawiało czas na ukończenie rajdu, ale Forks odłożył grę kolejną solidną jazdą, którą Haaq pokonał swoim piątym TD, 15 jardów doskoku z 3:26 do gry, chociaż Lakers dodali wynik w ostatniej minucie.

Skaneateles zakończył sezon z rekordem 9:1.