Savannah Hoops debiutuje w Detroit-Mercy Titans

Pochodzący z Savannah w stanie Nowy Jork, absolwent Path Light Academy (Wolcott), Noah Waterman, jest jednym z mniej znanych wielkich graczy w koszykówce, którzy wyszli z obszaru Finger Lakes.

W sezonie gimnazjalnym w latach 2018-19 Waterman poprowadził Finger Lakes Christian School (Seneca Falls) do rekordu 20-2 , zdobywając średnio 17,5 punktu i 8,8 zbiórki na mecz na drodze do zdobycia mistrzostwa Empire State Christian Athletic League (ESCAL).

W sobotnie popołudnie, dzień po Bożym Narodzeniu, Noah Waterman wreszcie zadebiutował ze swoim nowym zespołem.

Zaczął dla Tytanów w ich walce z lokalnym rywalem Oaklandem i zagrał w sumie 23 minuty w grze, 14 w pierwszej połowie i 9 w drugiej połowie. Gra, która Oakland ostatecznie wygrał 77-75 , poszedł w nadgodzinach. Waterman, ubrany w koszulkę nr 1 w filmie z najciekawszymi momentami poniżej, nie pojawił się w dogrywce.

Zakończył grę z 8 punktami, 3 zbiórkami, 1 asystą i 3 przewinieniami osobistymi. Strzelił 3-8 z pola i wykonał 1 ze swoich 2 rzutów za trzy punkty.

Waterman ma pięciu starszych braci, dwie starsze siostry i młodszą siostrę. Jego starszy brat, Ben, gra w koszykówkę w Finger Lakes Community College.

Detroit ponownie gra w Oakland dzisiaj (12/27) o 16:00. Gra będzie transmitowana na ESPN+, a audycje radiowe na WLQV 1500 AM i 92,7 FM mogą być transmitowane za pośrednictwem aplikacji TuneIn Radio. Możesz śledzić grę na żywo na ESPN.com tutaj .

AKTUALIZACJA – NIEDZIELA o 19:08:

W niedzielne popołudnie Detroit Mercy Titans przegrali z Oakland po raz drugi z rzędu w ciągu tych samych dni. Noah Waterman miał jednak przełamanie mimo przegranej. W swojej drugiej grze jako Titan the Savannah, mieszkaniec Nowego Jorku zdobył 19 punktów w 7 z 12 strzelań. Skonwertował na 3 z 6 strzałów zza łuku za trzy punkty i zgarnął trzy zbiórki, jednocześnie rozdając 3 asysty. Zalogował 28 minut na korcie w zwycięstwie 83-80 Oakland Golden Grizzlies.

Sprawdź Noah Watermana w najważniejszych momentach z niedzielnego meczu poniżej: