MISTRZOWIE: Pal-Mac dziewczyny wygrywają przesiąkniętą deszczem klasę B1 sekcja V tytuł

Podczas piątkowego wieczoru w Finger Lakes Community College w centrum uwagi padał deszcz, a Pal-Mac Red Raiders chcieli wygrać z Red Raiders of Hornell. W meczu, który wydawał się decydować o losie, to Pal-Mac pokona deszcz i Hornell 2:0, aby zapewnić sobie tytuł Sekcji V w klasie B1. To było ich trzecie mistrzostwo w ciągu ostatnich 6 sezonów, a zeszłoroczny skład został odrzucony przez Covid po zamknięciu zespołu przed sezonem.

Pierwsza połowa spełniła oczekiwania, a oba zespoły Red Raider stoczyły bitwę 0:0 w przerwie. Wraz z nasilaniem się deszczu akcja na boisku nabrała tempa. Molly Seither na początku drugiej połowy posłała bramkę w tył siatki, co nadało ton do końca meczu. Maya Ikewood strzeliła gola ubezpieczeniowego na 26 minutach, podczas których deszcz uderzył w gorączkę. To wszystko, czego potrzebowałby Pal-Mac, ponieważ byli w stanie kontrolować większość ruchu piłki w ostatnich 14 minutach gry. Red Raiders z Pal-Mac wybili piłkę w ostatnich sekundach, pozwalając im zdobyć koronę w klasie B1.

Ten tytuł jest trzecim w historii Pal-Mac, wieloletniej potęgi piłkarskiej dziewcząt z Finger Lakes East w ciągu sześciu lat, od ich zwycięstw w 2016 i 2018 roku.

Pal-Mac teraz zmierzy się z Haverlingiem w stanowej rundzie kwalifikacyjnej klasy B we wtorek wieczorem, w miejscu i czasie do ustalenia.