WAYNE ACES FINAŁ: Siatkówka dziewcząt przynosi do domu tytuł sekcji klasy B

Drużyna siatkówki dziewcząt Wayne Eagles zapewniła sobie koronę klasy B w sekcji V w sobotę w meczu z nieznośnym szóstym rozstawionym Honeoye Falls-Lima. HFL wszedł do rundy finałowej na fali ze zdenerwowanej specjalnej strony drabinki. W pierwszym secie meczu wydawało się, że ta narracja będzie kontynuowana, ponieważ Wayne niewłaściwie poradził sobie z wczesną przewagą seta i porzucił seta otwierającego 26-24.

Test narkotykowy z sokiem żurawinowym

W drugim secie Wayne był w stanie odwrócić scenariusz na HFL po tym, jak wskoczyli na prowadzenie we wczesnym secie. Tym razem Orły z piorunem wróciły z wcześniejszego deficytu i odniosły ustalone zwycięstwo 25-22. W trzecim secie Wayne był w stanie utrzymać tempo i chociaż wynik był remisowy kilka razy w całym secie, Orły nigdy nie straciły tempa i odniosły zwycięstwo 25-21.

W ostatnim secie meczu Orły wyskoczyły na prowadzenie 7-1 setów, jednak HFL nie odeszło po cichu, wracając do remisu seta na 18-18. Wayne i HFL stali się nierozłączni przez kilka kolejnych rajdów, a set zremisował 23-23. Wayne był w stanie odwrócić serw HFL, zdobyć jednopunktowe prowadzenie i mieć meczowy serwis. To by było wszystko, czego potrzebowali, ponieważ Orły odniosły zwycięstwo 25-23 i zwycięstwo 3-1.

Zwycięstwo Orłów 3-1 w finale klasy B przeniesie teraz mistrzów sekcji do gry regionalnej w przyszły weekend. Mecz z przeciwnikiem, który zostanie określony z Sekcji VI, zostanie rozegrany w LeRoy High School w najbliższą sobotę o 12:30.