Victor dziewcząt w siatkówce wygrywa mistrzostwa stanu w klasie AA w 2021 r.

Drużyna siatkówki dziewcząt Victor Blue Devils może wysłać kolejny baner do flisaków, w niedzielny poranek Błękitne Diabły zdobyły tytuł stanowy klasy AA w 2021 roku, pokonując Massapequa 3-1. Dla Victor jest to ich pierwsza korona stanu w siatkówce dziewcząt od 2009 roku. Jest to ich trzeci tytuł w klasyfikacji generalnej w siatkówce dziewcząt i pierwszy w klasie AA. Dla zespołu jest to zakończenie historii odkupienia seniorów w zespole, z których wielu było w drużynie w 2018 roku, kiedy Błękitne Diabły wyszły na krótko.

Pierwszy set meczu okazał się emocjonujący. Victor wcześnie wyskoczył na ustalone prowadzenie, ale Massapequa był w stanie się obijać, w pewnym momencie przegrywając 20-18. Zdobywszy kilka punktów więcej, szefowie sprawdzili przerwę, a Victor prowadził 23-21. Okazało się to daremnym posunięciem, ponieważ Błękitne Diabły były w stanie utrzymać Massapequa na odległość ramienia, aby wygrać seta 25-23. Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, kiedy Victor prowadził 14-10, zanim wykorzystał cały rozpęd w secie, wygrywając 25-14 i skacząc na szybkie prowadzenie w meczu 2:0.

Massapequa nie odejdzie po cichu, a Chiefs będą potrzebować dużego trzeciego zestawu, aby pozostać przy życiu. Victor nie mógł do końca nadążyć za tempem Szefa w trzecim secie, a Massapequa prawie powtórzył drugi set z Błękitnymi Diabłami, odnosząc zwycięstwo 25-15 i obniżając wynik meczu do 2-1. Dla Victora set czwarty byłby krytyczny, ponieważ Chiefs mieli rozpęd z trzeciego seta. Atak Błękitnych Diabłów przyszedł szybko i trzymali nogę na gazie, aby nadać ton czwartemu setowi. Victor objął prowadzenie i utrzymywał go poza zasięgiem Massapequa, ponieważ Chiefs ograniczyli czas, a Victor prowadził 17-12. Byłby to ostatni ruch ściegu na Chiefs, ponieważ Victor odsunął się i wziął seta i mecz 25-15.

wybory w nowym jorku yankees

Zwycięstwo Victora 3-1 kończy prawdziwy sezon bajek dla Błękitnych Diabłów. Uwzględniając turnieje z całego sezonu i posezonowe, a także mecze sezonu regularnego, Victor zakończy sezon imponującym rekordem 45-1, w tym 9-1 w rozgrywkach ligowych. Przede wszystkim mistrzowie Sekcji V Klasy AA dodają teraz najbardziej imponujący tytuł do sezonu, Mistrzów Stanu Nowy Jork.