Taijuan Walker imploduje, Mets zostaje zmieciony przez Red Sox

Przed ostatnią porażką Metsów, porażką 12:5 z Red Sox, która skróciła kolejny mecz z ich liczby eliminacji, shortstop Francisco Lindor został zapytany, ile winien powinien pochłonąć za rozwiązanie drugiej połowy drużyny. Zatrzymał się na chwilę, aby rozważyć pytanie, po czym odpowiedział.

Dużo na siebie nakładam, powiedział w końcu Lindor. Tak, dużo na siebie nakładam.

Lindor nie jest jedynym powodem, dla którego zespół Mets, który spędził 90 dni z rzędu na pierwszym miejscu, teraz już w ten weekend stara się wyeliminować z rywalizacji posezonowej. Środowy mecz podkreślił ten fakt, w nocy, w której starter Taijuan Walker zwiększył swoją drugą połowę ERA do 7,74, podczas gdy Mets popełnili wiele błędów i innych błędów. Ale Lindor rozumie swoją winę po części z powodu swoich rozczarowujących statystyk, a po części z powodu oczekiwań związanych z jego kontraktem o wartości 341 milionów dolarów.

„Czułem, że w tym roku pojawi się naprawdę dobry zespół”, powiedział Lindor. Załamaliśmy się, a zwłaszcza nie występowałem. Wiem, że gdybym grał trochę lepiej, moglibyśmy wygrać jeszcze co najmniej pięć do siedmiu meczów, co oznacza, że ​​walczylibyśmy teraz o pierwsze miejsce.

W obecnej sytuacji Mets mają 73-79 punktów z 10 meczami do rozegrania, co oznacza, że ​​będą musieli wygrać co najmniej osiem z nich, aby uniknąć czwartego przegranego sezonu w ciągu ostatnich pięciu lat. Matematycznie Mets można wyeliminować już w sobotę. Jeśli tak się nie stanie w ten weekend, prawdopodobnie odbędzie się to w przyszłym tygodniu na Citi Field, przez co ostatnie trzy mecze Nowego Jorku z Braves będą bez znaczenia w tabeli.