SWEETNESS: Syracuse przechodzi do Sweet 16 z 75-72 zwycięstwem nad Zachodnią Wirginią (pełna relacja)

Syracuse Orange spędził ostatnie dwie minuty czekając na wydech, zanim utrzymał zwycięstwo 75-72 nad West Virginia Mountaineers w drugiej rundzie turnieju NCAA w niedzielę.

Syracuse prowadziło 70-59 na dwie minuty przed końcem meczu, ale w ostatnich minutach sytuacja się zaostrzyła.

The Mountaineers pokonali Syracuse 9-2 w ciągu następnej minuty i 20 sekund.

Emmitt Matthews cofnął ofensywne odbicie, aby zmniejszyć margines SU do 72-68 na 40 sekund przed końcem.

Syracuse miał problemy z wbiciem piłki do prasy z całego boiska z Zachodniej Wirginii. Orange wykorzystał swój ostatni limit czasu na 32 sekundy.

Buddy Boeheim uzupełnił prowadzenie Pomarańczowych do 74-68 dzięki parze rzutów wolnych na 21 sekund przed końcem.

Ale Joe Girard kilka sekund później nie trafił w przód jednego na jeden. West Virginia zdobyła bramkę na 4,3 sekundy, aby zmniejszyć przewagę do 74-72.

Po raz kolejny Syracuse walczyło o wejście do piłki. Quincy Guerrier odbił piłkę od stopy gracza z Zachodniej Wirginii i wypadł poza boisko.

300 $ bezrobocie ny rozszerzenie

Następnie Boeheim trafił jeszcze jeden rzut wolny na 2,2 sekundy przed prowadzeniem 75-72.

Boeheim zakończył z 25 punktami. Zrobił sześć punktów za 3 punkty. Jego występ nastąpił dwa dni po zdobyciu 30 punktów w wygranej przez SU pierwszej rundy nad San Diego State.

11 rozstawiony Orange awansuje teraz do Sweet 16, gdzie zmierzy się z Houston lub Rutgersem.

LINKI DO PRZEGLĄDÓW GRY:

NAJWAŻNIEJSZE CECHY GRY:

POŁOWA:

PODGLĄD GRY:

almanach rolnika 2019 prognozy pogody

Pomarańczowi wygląda na awans do Sweet Sixteen w niedzielę, kiedy zmierzy się z trzecią rozstawioną w Wirginii Zachodnią w drugiej rundzie turnieju koszykówki mężczyzn NCAA 2021. Porada od Bankers Life Fieldhouse zaplanowana jest na 17:15.

Pomarańczowi z jedenastego miejsca zwyciężyli w pierwszej rundzie ze stanem San Diego w piątek wieczorem, tracąc 30 punktów do Buddy'ego Boeheima. Łączna liczba bramek rodowitego Fayetteville w stanie Nowy Jork była najwyższa w grze turniejowej zawodnika Syracuse od 2010 roku, kiedy Wes Johnson zdobył 31 punktów w triumfie w drugiej rundzie przeciwko Gonzadze.

W piątek w meczu pierwszej rundy West Virginia wygrała 84:67 z Morehead State, tracąc 30 punktów do drugiego obrońcy Deuce'a McBride'a. The Mountaineers startują w zawodach zajmując 13 miejsce w kraju z rekordem generalnym 19-9.

Syracuse jest 34-16 w serii wszechczasów przeciwko Zachodniej Wirginii i wygrał ostatnie pięć konkursów przeciwko Mountaineers. Drużyny były wcześniej kolegami z konferencji w BIG EAST w latach 1995-2012 i spotkały się dwukrotnie w Madison Square Garden w turnieju BIG EAST, gdzie Orange odniósł zwycięstwo w obu konkursach.

Gra będzie po raz drugi w historii turniejów NCAA, w której obaj uczestniczący trenerzy odniosą 900 zwycięstw w karierze. Pierwszy przypadek miał miejsce w 2018 roku, kiedy Jim Boeheim i Syracuse zmierzyli się z Duke'em Mike'a Krzyzewskiego w Sweet Sixteen.

W sześciu meczach Syracuse-West Virginia, w których Boeheim i Huggins obsadzali linie boczne, Pomarańczowie mają przewagę 5-1.