SEKCJA CZWARTEK: Whitman kończy dynastię Lyonu; Dziewczęta z Waterloo, Pal-Mac i Południowej Seneki wybierają się na tytułowe gry

Mecz namiotowy z harmonogramu czwartkowego wieczoru odbył się w półfinale chłopców w klasie C1, gdy rozstawiony z numerem 5 Marcus Whitman Wildcats zajął pierwsze miejsce w Lyons Lions. Obie drużyny przyniosły starsze składy i bardzo udany rekord toru w ostatnim sezonie. Marcus Whitman próbował obronić ubiegłoroczne mistrzostwo, pierwsze w szkole od 44 lat. Lyons próbował zdobyć bezprecedensowy, czwarty tytuł z rzędu z rzędu. Coś musiało ustąpić w postaci genialnie wykonanego planu gry i strzelania na czas na korzyść Marcusa Whitmana Wildcats, 64-54. Po zwycięstwie chłopcy trenera Grega O’Connora awansują do sobotniego meczu o mistrzostwo klasy C1 w Avon przeciwko rozstawionym z numerem 2 Braves, którzy pokonali Canisteo-Greenwooda 62-58.

Lyons otworzył wieczór dzięki wiadrom Tuti Smith i Horace Betts, aby objąć prowadzenie 4-0, ale Ryan Herod i Noah Hildreth odpowiedzieli parą za 3, co dało Whitmanowi wynik 6-4. Utrzymywali 2 punkty przewagi do końca pierwszej kwarty, ale Lyons zaczął zdobywać przewagę i zbudował prowadzenie 29-24 w przerwie.

najlepsze oczyszczanie, aby zdać test narkotykowy

Sytuacja zmieniła się znacząco w trzecim okresie, gdy Marcus Whitman zniszczył obronę połowy boiska Lyons z kombinacją cięć tylnych drzwi i gorących strzelanin na zewnątrz. W defensywie Wildcats przeciążyli piłkę po swojej 2-3 strefie, przytłaczając wielkich ludzi z Lyonu. Whitman strzelił Lyons 23-8 w przedostatniej kwarcie, aby otworzyć prowadzenie 47-37. Zwycięstwo było niemalże przypieczętowane na początku czwartej kwarty, kiedy senior PG Jordan Lahue pokonał trzy punkty z góry, gdy zegar czasu akcji słabł.

Lahue prowadził wszystkich strzelców z 31 punktami. Ryan Herod zdobył 13 punktów, Noah Hildreth 10, a Aidan Royston 9 punktów. W Lyonie drugi JC Walker zdobył 19 punktów, podczas gdy senior Justin Tuti Smith ukończył z 14 punktami w swoim ostatnim meczu w mundurze Lions. Senior Horace Betts zakończył z 9, senior Ahmir James 6, a junior Jaylen Battle miał 6 punktów.

Sześciu seniorów Marcusa Whitmana i główny trener Greg O’Connor dołączyli do Jima Sinicropi i Kevina Sharpa w Littlejohn & Barbi Orthodontics Smiles with Style po teleturnieju w LivingMax Radio po ich zwycięstwie:

Również w czwartkowy wieczór w akcji brały udział cztery dziewczęce drużyny Finger Lakes East, z których dwie awansowały do ​​rundy mistrzowskiej, a mistrzynie Finger Lakes West z Południowej Seneki wkroczyły do ​​gry o tytuł w klasie D1.

Drużyna koszykówki dziewcząt Waterloo Indians dominowała przez cały sezon 2021 i kontynuowała walkę o tytuł w czwartek wieczorem, wygrywając 71-15 z wizytą w Wellsville. Waterloo będzie gospodarzem #2 Dansville w meczu o mistrzostwo dziewcząt w klasie B2 w sobotę o godzinie 17:00, gdzie Hindusi spróbują zdobyć swój pierwszy tytuł sekcji od 2013 roku. Danville awansowała do gry o tytuł, wygrywając 51-40 z numerem trzecim Penn Yan, który zakończył udany sezon z rekordem 9-5.

Dziesięciu graczy Waterloo strzeliłoby gola w 56-punktowym zwycięstwie nad Wellsville. Macy Carr prowadził z 14 punktami, Morgan Caraballo 13, a starszy McKenzie Barber zdobył 10 dla niepokonanej drużyny trenera Mike'a Bree.

Potężna potęga Fellow Finger Lakes East Palmyra-Macedon również dołączyła do Waterloo w sobotniej rundzie mistrzostw, pokonując Livonię i awansując do sobotniego meczu o tytuł w klasie B1. Pal-Mac był prowadzony przez s. Sophie Lyko z 20 punktami i 10 zbiórkami. Senior Grace Seither zdobyła 13 punktów i zanotowała 15 zbiórek. Junior Tatum Smyth zdobył 9 punktów.

Najlepsi rozstawieni Red Raiders powracają do gry o tytuł, po przegranej w zeszłym sezonie z Danville, i będą gościć Batavię #3 w sobotni wieczór o 19:00.

palczatka kiełbasa i piwo

Batavia pokonała Midlakes w czwartek wieczorem, 51-50. Midlakes wrócił z 11 pozycji w czwartej kwarcie, aby objąć dwupunktowe prowadzenie po starcie Cary Walker na 9,1 sekundy przed końcem. Następnie Mackenzie Riegle z Batavii znokautował zwycięski krok za trzy punkty w miarę upływu czasu dla zwycięzcy gry. Porażka w Midlakes kończy karierę seniorki Screaming Eagles, Cary Walker. W swoim czasie w Midlakes Walker zdobyła dwa tytuły sekcji i dwukrotnie pojechała ze swoim zespołem do finałowej czwórki NYSPHSAA.

Kolejna niepokonana drużyna, rozpalona do czerwoności rozstawiona z numerem 1 South Seneca Lady Falcons, zdobyła bilet na mecz o mistrzostwo klasy D1, wygrywając 45-35 z Fillmore w Jack Guinan Gymnasium w czwartkowy wieczór. South Seneca wyskoczyła na prowadzenie 24-8 po przerwie, ale kłopoty z faulami pomogłyby Fillmore wrócić do gry, gdy dwóch Falconów sfaulowało w czwartej kwarcie, zanim Falcons zdołali zapewnić sobie zwycięstwo. W pierwszym roku skład trenerki Charity Couch prowadził 14 punktów od Allison Kenyon, 13 od Emmy Fletcher i 7 punktów od Logana Shaulisa. Sokoły spróbują dodać kolejny blok segmentowy do już zatłoczonej skrzynki z trofeami, gdy w sobotni wieczór o 19:00 w Ovid będą gościć #2 Batavia-Notre Dame.

W klasie AA rozstawieni #1 chłopcy Victor Blue Devils odeszli od Rush-Henrietty w 3. kwarcie, aby awansować do sobotniego meczu o mistrzostwo. Chase Dickens poprowadził Błękitne Diabły z 19 punktami, podczas gdy wielki człowiek Connor Williams zdobył 16 punktów w swoje urodziny.

Sprawdź zaktualizowane drabinki i pełny harmonogram weekendów mistrzostw w sekcji V poniżej…