Ithaca przynosi do domu trzeci z rzędu dzbanek Cortaca ze zwycięstwem na stadionie MetLife

Drużyna piłkarska Ithaca College pokonała SUNY Cortland 32-20 w 61. meczu Cortaca Jug 16 listopada na stadionie MetLife w East Rutherford w stanie New Jersey. Mecz pobił rekord frekwencji na mecz piłki nożnej III ligi z 45161 osobami. To trzecie z rzędu zwycięstwo Bomberów Cortaca Jug.

Był słoneczny i bezchmurny dzień w East Rutherford, ale temperatura wynosiła 41 stopni. Stadion MetLife był pełen fanów w każdym wieku, noszących niebieski strój Bomber lub czerwony Red Dragon. The Jumbotrons pokazali materiał filmowy obu drużyn nakręcony przez uczniów w ciągu ostatnich kilku miesięcy w ramach przygotowań do największego w historii meczu piłkarskiego ligi III.

Bombers utrzymali kontrolę w pierwszej połowie, posiadając piłkę przez 21:33 możliwej 30-minutowej połowy. Strzelili gola w swoim pierwszym posiadaniu gry z 80-jardowym napędem. Starszy rozgrywający Joe Germinerio rzucił się na przyłożenie na odległość 1 jarda, a debiutant Nick Bahamonde zdobył dodatkowy punkt, dając Bombrersowi prowadzenie 7-0 na niespełna dziewięć minut przed końcem pierwszej kwarty.

Cortlandowi udało się zdobyć dwa pierwsze upadki podczas swojego pierwszego przejazdu, ale starszy rozgrywający Brett Segala pomylił się i został odzyskany przez starszego obrońcę Bombers, Johna Hadaca na linii 40 jardów. Jednak drużyna South Hill była nękana rzutami karnymi po wyzdrowieniu i została zepchnięta do linii 49 jardów. Po tym, jak Germinerio rzucił się na 11 jardów na 3. i 27. miejscu, początkujący kicker Nick Bahamonde strzelił 48 jardów z pola na czwartej bramce, ale po raz pierwszy w całym sezonie odpadł, gdy kopnięcie chybiło w prawo.