Hobart wykorzystuje równowagę i głębię, aby wyprzedzić Clarksona

Drużyna koszykówki z Hobart równomiernie zdobywała punkty i korzystała z głębokiej ławki, aby wyprzedzić Clarksona 82:62 w dzisiejszym meczu Liberty League. Dwunastu z 15 mężów stanu, którzy wzięli udział w zawodach, zdobyło co najmniej cztery punkty, a ławka rezerwowych Hobarta pokonała Clarkson 41-18.

Senior wyprzedził Hobarta z 13 punktami. Trafił 5 z 8 z podłogi i 3 z 3 przy linii. Junior dodał 11 punktów i pięć zbiórek. Juniorzy i pierwszoklasiści zdobyli po osiem punktów. Junior poprowadził mężów stanu na szybę, zbierając 10 szachownicy na najwyższym poziomie.

Absolwent Clarkson, Ryan Miles-Ferguson, prowadził wśród wszystkich strzelców z 19 punktami. Dołączył do niego pierwszoroczny Braeden Burns z dwucyfrowym wynikiem z 17 punktami. Junior Jack Dalgety powalił siedem desek najwięcej w drużynie.

KLUCZOWE STATYSTYKI

• Hobart zaliczył 21 asyst w sezonie, a Rodgers i student drugiego roku zdobyli najważniejsze wyróżnienia w meczu po cztery na każdego.
  • W całym meczu „Mężowie stanu” trafiali z 51,7% rzutów z podłogi. Po zdobyciu 45,5% skuteczności w pierwszej połowie, Hobart w ostatnich 20 minutach podwyższył do 59,3%.

JAK TO SIĘ STAŁO

• Przy remisie do 7, Hobart otworzył wynik serią 18-2. Siedmiu różnych mężów stanu strzeliło gola podczas gwałtownej fali, podczas gdy Złoci Rycerze w ciągu sześciu i pół minuty przenieśli się na boisko zaledwie 1 z 11.
  • Do szatni Hobart do przerwy prowadził 39-22.
  • Healy i Miles-Ferguson zdobyli po dziewięć punktów w pierwszej połowie.
  • Clarkson nie miał żadnej odpowiedzi dla Hobarta w drugiej połowie i nigdy nie zbliżył się bliżej niż do swojego 17-punktowego deficytu do przerwy.
  • Seria 15-3 na początku ostatniej zwrotki zwiększyła przewagę Hobarta do najwyższego w meczu 29 (58-29). Waszyngton zdobył w trakcie biegu dziewięć punktów mężów stanu.

DLA REKORDU

• Hobart odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu i poprawił swój ogólny bilans do 16-4, 9-4 w Liberty League.
  • Clarkson spadł do ogólnego wyniku 11-9, a w rozgrywkach ligowych 5-8.

SOBOTA ROZGRYWKA

• Hobart zakończy cztery mecze u siebie o 16:00 w sobotę 3 lutego, kiedy Statesmen podejmie lidera Liberty League St. Lawrence'a (14-5, 10-3). Dziś wieczorem na RIT Saints byli o krok od decyzji 56-44.