Hobart wyklucza Rochester, aby zachować Centennial Cup

Uciekający Tim Denham Jr. zdobył trzy przyłożenia w drugiej kwarcie, a obrona po raz drugi wykluczyła sezon, gdy drużyna piłkarska Hobart College zachowała The Centennial Cup po zwycięstwie 31:0 na University of Rochester tego popołudnia. Puchar Stulecia został zainaugurowany w 2007 roku, aby uhonorować setny mecz w rywalizacji Rochester-Hobart. Drużyny grały już 113 razy. Hobart wygrał 58 razy, Rochester ma 48 zwycięstw i było siedem remisów. To już 14 raz, kiedy grają o trofeum.

Tablica wyników

Denham finiszował z dystansem 159 jardów na 14 chwytów. Strzelił na dystansach 13 jardów, sześciu jardów i 12 jardów – wszystkie w odstępie około 12 minut. Podniósł swój bieg w sezonie do 1078 jardów, co czyni go pierwszym mężem stanu, który pokonał 1000 jardów w sezonie od 2013 roku.

Hobart (8-2, 4-2) zakończył drugą kwartę z 86-jardowym przechwyceniem za TD. W czwartej kwarcie Tobias Wefering kopnął bramkę z 43 jardów, aby uzupełnić wynik.

Rayshawn Boswell rzucił się na 119 jardów w 15 przenoszeniach. Hobart rzucił się na siatkę 304 jardów i podał za 12 kolejnych.

Linebackers Emmett Forde i Bryan Aguilar podzielili się wysokimi drużynowymi zaszczytami z ośmioma wślizgami na każdy. Forde zdobył także swój szósty wiodący w lidze worek w tym sezonie.

Daniel Papantonis z Rochestera rzucił się na siatkę 151 jardów na 22 niesie. Ryan Rose połączył się w 11 z 29 rzutów. Dwukrotnie został zwolniony i raz przechwycony – TD przez Cala Sullivana na zakończenie drugiej kwarty.

Hobart zajął czwarte miejsce w każdej z trzech pierwszych posiadłości Rochestera. Po drugim postoju Statesmen przemaszerowali 51 jardów w sześciu grach, a Denham strzelił z 13. Papantonis miał 52 jardową ucieczkę podczas następnego przejazdu Rochestera. Został znokautowany z boiska przez Jamesa Mahoneya na szóstej pozycji. Kurtki dotarły do ​​pierwszego miejsca, ale Jared Leake złamał czwarte podanie w dół w strefie końcowej przeznaczonej dla Ryana Pasqualiego, a goście przejęli kontrolę nad własnym 1.

Denham i Boswell przerwali długie wybiegi (Denham 29 jardów, Boswell 25), a Statesmenom pomogła kara za faul osobisty przeciwko Rochesterowi po 13-jardowym prowadzonym przez Boswella. Denham zdobył bramkę z szóstki, dzięki czemu jest 14-0. Mecz biegowy dał 57 jardów po kolejnym posiadaniu Hobarta, a Denham strzelił gola z 12.

Rose zjechał Yellowjackets z ich własnych 34 do Hobarta 10. Jego trzecie podanie z prawej strony z dziesiątki zostało schwytane przez Sullivana, który przyspieszył, oddalając się od prześladowców, aby zdobyć bramkę, gdy zabrzmiał sygnał dźwiękowy.

Pole NCAA Playoff zostanie ogłoszone w niedzielę wieczorem. Oferty ECAC Bowl zostaną ogłoszone w poniedziałek w południe.