Billy wracają, by ukarać szefów…

Wróć do stycznia 2021 r., A Buffalo Bills byli w play-offach NFL i wyobrażali sobie, że mają szansę przejść całą drogę do meczu Super Bowl. Jednak szefowie Kansas City mieli inne plany. Pomimo wczesnej przewagi 0-9 do Bills w pierwszej kwarcie, Mahomes pomógł poprowadzić walkę w drugiej i trzeciej, co pomogłoby przenieść Chiefs w drodze na Super Bowl z 38-24 zwycięstwem .

I tak Buffalo Bills chcieli się zemścić w niedzielną noc, ponieważ chcieli ukarać Chiefs za bolesne odejście z meczu play-off zeszłego sezonu. Ale chociaż był to mecz dla dwóch najlepszych drużyn AFC, nie miał on większego znaczenia, ponieważ dopiero na początku sezonu. Tak więc oprócz praw do przechwałek, ponieważ wciąż jest wiele gier do przejścia, obie te franczyzy mają duże szanse na awans bez względu na to, jak potoczył się remis.

I pomimo tego, że Chiefs są faworytami Super Bowl w wielu aplikacjach bukmacherskich w tym sezonie , to Bills w końcu poczuli słodki smak zwycięstwa, gdy torowali sobie drogę do imponującego 38-20 zwycięstwa nad Chiefs. Może nie zrekompensuje to straty, której doświadczyli na początku roku, ale fajnie będzie udowodnić, że mogą pokonać jedną z najlepszych drużyn w NFL, i to również przekonująco. A oto podsumowanie tego, jak to wszystko się wydarzyło.

Rachunki dominują przez cały czas

W przeciwieństwie do poprzedniej gry, nie był to przypadek, w którym Bills przejęli wczesne prowadzenie, a Chiefs wracali do gry. Tym razem Billowie przejęli prowadzenie, rozszerzyli je i utrzymywali dla każdej możliwej przewagi. To był niesamowity i dominujący występ z rozgrywającym Joshem Allenem, który pociągał za sznurki.

Bills and the Chiefs to dwie z najlepszych drużyn ofensywnych w NFL, ale to była słaba obrona, która zawiodła Chiefs, ponieważ po prostu pozwalali Billsowi przebić się przez siebie. Pierwsza kwarta była powolnym początkiem, ponieważ obie drużyny próbowały wypracować sobie trochę punktów na planszy i zdobyć podstawy w grze. I tym razem to właśnie Chiefs zdobyli punkty jako pierwsi, a Butker wykopał bramkę z pola z 38 jardów za 3 punkty. Ale wtedy człowiek godziny, Josh Allen, pokonał TD, aby wyprowadzić Billów na prowadzenie.

W drugiej kwarcie Chiefs ponownie objęli prowadzenie, gdy Mahomes rzucił przyłożenie na 5 jardów, dzięki czemu 10-7 do Kansas. Ale wtedy Bills zarejestrowali 17 kolejnych punktów bez odpowiedzi, zaczynając od Emmanuela Sandersa, który trafił na koniec podania z 35 jardów od Josha Allena, dając im prowadzenie 24-10. Zanim Butker przed końcem kwarty strzelił kolejnego rzutu z pola, aby doprowadzić do wyniku 24-13.