Amerks rejs do zwycięstwa 7-3 nad Bears

Amerykanie z Rochester (10-6-0-0) wyszli na prowadzenie 4-0 i nigdy nie oglądali się za siebie na drodze do pobicia 7-3 Hershey Bears (8-6-2-1) w piątek wieczorem w Bitwa o podstawowe franczyzy American Hockey League w The Blue Cross Arena.

Amerkowie wybuchli, osiągając w sezonie cztery gole w grze o władzę, a sześciu różnych graczy opublikowało wyniki wielopunktowe. Mecz był 461. spotkaniem wszechczasów pomiędzy dwoma najstarszymi zespołami AHL i pierwszym w Rochester od 23 października 2019 r. Dzięki wygranej Rochester, który wygrał 10 z ostatnich 15 meczów, zdobył co najmniej jeden punkt w sześć z ostatnich 11 meczów z Niedźwiedziami datowanych na kampanię 2016-17, osiągając wynik 5-5-1-0 w tym okresie.

Jack Quinn i Mark Jankowski zdobyli gola i dwie asysty, podczas gdy Peyton Krebs zakończył z trzema asystami. Michael Mersch (2+0), Ethan Prow (0+2) i JJ Peterka (0+2) zarejestrowali grę wielopunktową. Mason Jobst, Sean Malone i Ryan MacInnis uzupełnili wynik po jednym golu. Oskari Laakonen i Josh Teves zdobyli asystę.

Bramkarz Ukko-Pekka Luukkonen (6-6:0) zagrał po raz ósmy w ostatnich dziewięciu meczach i dwunasty w klasyfikacji generalnej. Fiński netminder oddał 40 strzałów, w tym 27 w ciągu ostatnich 40 minut gry i odniósł szóste zwycięstwo w sezonie. Luukkonen zajmuje szóste miejsce w AHL pod względem zwycięstw, zajmując czwarte miejsce zarówno w rozegranych minutach (685), jak i rozegranych meczach (12).

W nocy z dwiema asystami Joe Snively obserwował ofensywę Bears, podczas gdy Mason Morelli, Garrett Pilon i Kody Clark zapalali lampę. Od początku listopada Snively strzelił siedem bramek i siedem asyst za 14 punktów, a także zaliczył trzy mecze za trzy punkty i pięć prób wielopunktowych w tym okresie.

W pierwszej rundzie oba kluby połączyły się przez 52 minuty karne, a Amerkowie zbudowali prowadzenie 3-0. Dwóch Rochesterów skorzystało z przewagi człowieka, a pozostałe sekundy po walce o władzę.

Mersch strzelił dwa z trzech goli w swoim drugim wielobramkowym meczu w tym sezonie. Po raz pierwszy strzelił dwa gole w tym samym okresie od 24 marca 2017 r. jako członek Ontario Reign. Kapitan drużyny Amerks zanotował teraz 16 punktów (9+7) i pięć wielopunktowych występów w ostatnich 14 meczach, aby awansować na drugie miejsce w drużynie pod względem liczby punktów.

Rochester powiększył swoją przewagę do czterech przy znaku 16:09 w drugim okresie, gdy Malone trafił do domu przez Peterkę i Teves.

Hershey wymazała zero na tablicy wyników w ostatnich 30 sekundach klatki, kiedy Clark i Snively ścigali się 2 na 1.

W pierwszych ośmiu minutach ostatniej zwrotki Bears dodali parę bramek w odstępie krótszym niż minuta, aby zbić bilans mocy Jobsta na 4:09.

bilety na koncert Fall Out Boy 2017

Po tym, jak Hershey doprowadziła wynik do 5-3, Rochester odpowiedział kolejnymi dwoma bramkami, aby zagrać poza zasięgiem, gdy Quinn i Jankowski strzelili odpowiednio 10 i 4 gole w sezonie.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY GRY:

Amerkowie kończą tydzień trzech meczów, robiąc swoją pierwszą podróż w sezonie na Upstate Medical University w sobotę, 26 listopada, aby zmierzyć się z Syracuse Crunch. 19:00 Konkurs będzie drugim z 12 zaplanowanych pojedynków pomiędzy dwoma rywalami North Division, a cała akcja będzie transmitowana na żywo w The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester oraz AHLTV.