#1 Mężowie stanu oswajają żbiki 5-2

Najwyżej notowana drużyna hokejowa Hobart strzeliła trzy gole w trzeciej kwarcie, pokonując dziś wieczorem Johnson & Wales 5:2 w zawodach New England Hockey Conference rozgrywanych w New England Sports Village. Dzięki zwycięstwu mężowie stanu mają obecnie w tym sezonie ogólny bilans 19-2-1 i 13-1-1 w rozgrywkach NEHC.

Napastnicy drugiego roku (2g, 1a) i  (1g, 2a) poprowadzili Hobarta, zdobywając po trzy punkty. Trzej inni mężowie stanu rozegrali mecze wielopunktowe. Student drugiego roku rozegrał całe 60 minut na bramce i zaliczył 14 obron.

Hayden Haldane i Brad Cook strzelili gola dla Wildcats (5-15-2, 2-12-1). Jaxon Friedman zakończył mecz z 36 interwencjami.

KLUCZOWE STATYSTYKI

• Hobart zakończył mecz z przewagą 41-16 w celnych strzałach.
  • Żadna z drużyn nie zdobyła gola w grze w przewadze. Mężowie stanu mieli 0 na 2, a Johnson & Wales 0 na 3 z przewagą mężczyzn.
  • W tym sezonie przeciwnicy w grze w przewadze przeciwko Hobart mają 1 na 69 punktów.

Smużenie

• Dzisiejsze zwycięstwo przedłużyło passę Hobart bez porażki do 16. Hobart ma bilans 15-0-1 od porażki z Babsonem.
  • Mężowie stanu wygrali pięć meczów z rzędu.

PODSUMOWANIE PUNKTOWANIA

• Hobart otworzył wynik po 8:47 pierwszej tercji. Hartman zebrał odbicie i rzucił luźny krążek obok bramkarza. Jego 14. gol w sezonie asystowali Biełowowi i seniorowi.
  • Dziesięć minut później strzelił swojego pierwszego gola w sezonie. Wbił luźny krążek obok Friedmana. i zanotował asystę przy bramce. Iasenza był 24. mężem stanu, który strzelił gola w tym sezonie.
  • Wildcats przerwali rywalizację po zdobyciu drugiego gola Haldane’a w sezonie. Wymusił stratę i oddał strzał obok Goyera.
  • Biełow wyprowadził grę poza zasięg, strzelając parę bramek w pierwszych trzech minutach ostatniej zwrotki. Jego 13. gol w sezonie padł w 30 sekundzie, a asystowali mu Hartman i Buzoverya.
  • Dwie minuty później zdobył swojego 14. gola w roku. Hartman i zaliczyli asysty.
  • Pierwszy rok dał Hobartowi czterobramkowe prowadzenie już po 4:29 trzeciej tercji. Ten oddał strzał ze szczeliny obok bramkarza. Crane i Iasenza zdobyli drugiego gola w sezonie.
  • Cook uzupełnił punktację. Jego drugi gol w sezonie padł bez asysty.

W PRZYSZŁYM

Hobart wróci do gry jutro, 3 lutego, kiedy uda się do UMass Boston na ostatni mecz wyjazdowy w sezonie zasadniczym. Zawody NEHC rozpoczną się o godzinie 16:00.