VICTOR ADVANCES: Siatkówka dziewcząt udała się do stanu pół po pokonaniu Frontiera

Drużyna siatkówki dziewcząt Victor Blue Devils wysłała Frontier do spakowania się w piątek wieczorem, dzięki czemu zapewniła sobie największe dotychczasowe zwycięstwo w sezonie, rezerwując miejsce w półfinałowej rundzie klasy AA w turnieju stanowym. Victor pokonał reprezentanta Sekcji VI w prostych setach 3-0, jednak nie było to tak łatwe, jak niektóre podcięcia.

Victor i Frontier zagrali dogrywkę w pierwszym secie, a Victor zapewnił sobie zwycięstwo 26-24. Podczas gdy drugi set nie wymagał dodatkowej gry, sprowadził się do drutu, a Błękitne Diabły wyszły z wygraną 25-23 setów. Trzeci set okazał się najtrudniejszy, a Frontier wyskoczył na prowadzenie na początku 11-8, zanim Victor zremisował do remisu 11-11, a następnie wyprzedził 12-11. Frontier wrócił z hukiem, wyprowadzając się na prowadzenie 20-17 przed limitem czasu Blue Devil. Przerwa dla Victora okazała się być rozdziałem zmieniającym rozpęd w meczu, ponieważ Błękitne Diabły odwróciły scenariusz na Frontier i prowadziły 24-21, gdy Frontier ogłosił ostatnią przerwę. Przerwa na żądanie tylko przedłużyła nieuniknione, a Victor zdobył jedyny pozostały punkt, aby zapewnić zwycięstwo w trzecim secie 25-21.

Błękitne Diabły udają się teraz do Glens Falls na półfinały w przyszły weekend. Rozgrywka bilardowa do półfinałów rozpocznie się w najbliższą sobotę rano o 8:30, a ceremonia otwarcia rozpocznie się o 7:45.