Syracuse Women's Lacrosse toczy Maryland na drodze

Pomimo późnej zmiany, która zmusiła numer 4 Syracuse (6-1) do wyruszenia w trasę na zawody, „Cuse pokonał numer 9 Maryland (1-3) w głośnym zwycięstwie 10-5. To pierwszy raz, kiedy Pomarańczowi zwyciężyli w College Park od 2012 roku i dopiero po raz drugi wygrywają z Terpami w 26 spotkaniach. Obrona Syracuse utrzymywała Terrapins na najniższym poziomie punktacji od marca 2007 roku.

Energia zespołu była niesamowita, a energia ta została przeniesiona na cały 60-minutowy mecz, który dał nam wynik, do którego dążyliśmy, powiedział asystent trenera Sydney Pirreca Jako sztab szkoleniowy jesteśmy niezmiernie dumni z tego zespołu i ich wysiłku, biorąc pod uwagę okoliczności .

Syrakuzy (6-1) strzelili pierwsze cztery gole w meczu. Sophomore Meaghan Tyrrell strzeliła pierwszego gola dnia 27:24 z asystą seniorki Emily Hawryschuk. Hawryschuk strzeliła parę swoich pięciu bramek w pierwszej połowie, a druga siostra Sierra Cockerille strzeliła jednego, co dało Orange prowadzenie 4:0 w przerwie. Starszy bramkarz Asa Goldstock miał pięć imponujących obrońców, a pomarańczowa obrona została zablokowana, aby utrzymać Terpów do zera bramek. Pierwsza obrona tego dnia przez Goldstock była jej 500. obronią w karierze dla SU.

Maryland i SU zamienili się bramkami, aby rozpocząć drugą połowę, zanim Terrapins rozpoczęli bieg 3-0, aby zbliżyć się do jednego przy 5-4. Hawryschuk zdobył bramkę z wolnej pozycji, aby zakończyć bieg Terrapin. Maryland następnie strzelił własnego gola z wolnej pozycji, aby cofnąć się do jednego na 6-5.