RIT zdejmuje AIC w dogrywce, 3-2

Nowicjusz RIT Carter Wilkie strzelił gola zwycięskiego w dogrywce i asystował, by poprowadzić Tygrysy do zwycięstwa 3:2 na niedzielnym meczu AIC w meczu Atlantic Hockey.

JAK TO SIĘ STAŁO

RIT otworzył wynik z 7:35 przed końcem pierwszej tercji. Drugi obrońca Dimitri Mikrogiannakis starał się utrzymać próbę oczyszczenia w strefie AIC i odbił podanie z prawego skrzydła do starszego napastnika Jake'a Joffe w prawym rogu. Joffe podał przepustkę drugiemu napastnikowi Cody'emu Laskosky'emu w slocie, aby jednorazowo znaleźć się w prawym słupku.

AIC wykorzystał nieudaną eliminację Tigera i wyrównał wynik 6:44 na zegarze.

Yellowjackets objęli prowadzenie 2:1 1:59 w drugiej tercji po tym, jak Elijiah Barriga włożył krążek na ostrze kija za siatką Tigera i wsadził go w bramkę nad prawym ramieniem młodszego bramkarza Kolby Matthewsa.

RIT strzelił w nieparzystej szarży lewym skrzydłem, a w drugiej tercji pozostało 12:33. Napastnik Freshmana Grady Hobbs otrzymał krótkie podanie od juniora Andrew Rinaldiego i strzelił gola po strzale z lewego kręgu rzutów.

Drużyny rozegrały bezbramkową trzecią tercję, ale AIC został odgwizdany za zbyt wielu mężczyzn na lodzie 42,6 pozostałych w regulaminie. RIT rozpoczął dogrywkę od starcia 4 na 3, w którym starszy napastnik Jake Hamacher przejechał krążkiem do starszego obrońcy Dana Willetta. Willett wsunął krążek do juniorskiego napastnika Caleba Moretza po swojej lewej stronie i wrzucił kanał powrotny do szczeliny, aby strzelić nadgarstkiem na bramkę. Wilkie ponownie skierował krążek w lewy słupek na decydujący wynik z 3:43 na zegarze.

UWAGI DO GRY

Matthews zatrzymał 28 z 30 strzałów, z którymi miał do czynienia, aby poprawić się do 5-1-2 w tym sezonie.

RIT zabił wszystkie pięć sił AIC, z którymi się zmierzył.

Hobbes i Laskosky również strzelili bramki w sobotnim meczu 7-3 z AIC

Główny trener RIT, Wayne Wilson, odniósł 399. zwycięstwo w karierze na ławce Tigera, w tym 283 w ciągu ostatnich 17 sezonów na poziomie I ligi. Odniósł także 166 zwycięstw w pierwszych sześciu latach trenowania RIT na poziomie III dywizji.

CO DALEJ

RIT rozegra dwa mecze Atlantic Hockey w Canisius w następny piątek i sobotę (12-13 listopada). Starcia zaplanowano na 18:05. i 16:05, odpowiednio.