Hokej na lodzie mężczyzn RIT spada w Mercyhurst, 6-2

Drugi napastnik RIT Elijah Gonsalves (Scarborough, Ontario) i Caleb Moretz (Fairbanks, Alaska) zdobyli po jednym golu w pierwszej tercji, ale to gospodarz Mercyhurst odbił się od sobotniego zwycięstwa 6:2.

JAK TO SIĘ STAŁO

RIT wszedł na planszę z godziną 8:31. Starszy napastnik Jake Hamacher (Corona, Kalifornia) nakarmił Gonsalvesa w lewym kręgu starć, aby zdobyć bramkę otwierającą wynik.

Mercyhurst remisował po próbie wybicia piłki przez starszego bramkarza Tigera Logana Dracketta (Calgary, Alberta) zza siatki RIT wyskoczył z szyby do slotu Tigera, aby łatwo wykończyć juniora Geoffa Kitta z 6:43 na zegarze.

RIT ponownie objął prowadzenie z 3:11 do końca w okresie po tym, jak Mercyhurst został gwizdany na pięciominutowy major maskowania twarzy. Moretz zakończył odbicie w gnieździe po strzale Hamachera, aby przekształcić próbę power-play.

Mercyhurst ponownie objął prowadzenie z parą bramek w drugiej tercji. Drugi napastnik Jonathan Bendorf przebił krążek obok Dracketta na kilka sekund po tym, jak gra RIT zakończyła się 7:30 na zegarze, zanim pierwszy napastnik Noah Kane trafił do siatki na 19 sekund przed prowadzeniem 3:2.

Mercyhurst dodał trzy gole w trzeciej tercji, aby mecz był poza zasięgiem.