Hobart bramkarz lacrosse Kevin Holtby zdobywa dwie nagrody tygodniowo

Bramkarz Hobart College Kevin Holtby zdobył dwie nagrody za swoją znakomitą grę na 19. miejscu Bryanta w sobotę. Drugi student został wybrany Obrońcą Tygodnia Konferencji Północno-Wschodniej i zdobył miejsce w Narodowej Drużynie Tygodnia USILA. Już po raz drugi w tym sezonie został obrońcą tygodnia NEC.

Holtby wykonał rekordowe w karierze 23 strzały, aby poprowadzić Stany Zjednoczone do zwycięstwa 11-10 nad Bulldogs. Przez pierwsze trzy kwarty zanotował 13 obrońców i podniósł swoją grę z presją w czwartej kwarcie, odwracając 10 z 11 strzałów, które Bryant oddał na bramkę. Holtby wykonał dwa rzuty obronne w ostatniej minucie, gdy Hobart zabił parę rzutów karnych.

To największa liczba obron w meczu wykonana przez Stany Zjednoczone od czasu, gdy Max Silberlicht '10 wykonał 23 postoje przeciwko Syracuse 23 marca 2010 r. W erze Hobarta I dywizji tylko cztery razy bramkarz Hobarta wykonał więcej niż 23 rzuty obronne w meczu.

Holtby rozpoczął wszystkie cztery mecze dla Hobart w tym sezonie, osiągając rekord 3:1 z procentem obronnym wynoszącym 0,604 i 10,50 goli przeciwko średniej. Jest drugi w kraju pod względem zapisów na mecz (16,0) i siódmy pod względem procentu zapisów.

Hobart (3-1, 3-1) zajmuje obecnie trzecie miejsce z Bryantem w klasyfikacji NEC. The Statesmen stoją za liderem konferencji, Świętym Józefem (4-3, 4-0). Hobart będzie gościł Jastrzębie o godzinie 13:00. w sobotę 10 kwietnia. Gra będzie transmitowana w sieci HWS All-Access i transmitowana przez WEOS-FM (89.5/90.3).

Statesmen i Hawks zmierzyli się 10 razy, a każda ze stron wygrała pięć razy. Połowa z 10 pojedynków została rozstrzygnięta tylko przez jeden gol, w tym każdy z trzech ostatnich.